Puolarmetsänkuja 6A, Espoo – arkisin 7:00-15:30myynti@parketti-kemppainen.com

Tammi Hajagestreift 120mm Mosaiikkiparketti

Tammi Gestreift 120mm Mosaiikkiparketti on tavallista Natur-lajitelmaa huomattavasti kirjavampi, 120 mm ruutukokoa löytyy varastostamme useita eri lajitelmia, jotka kannattaa myös käydä läpi!

Mosaiikkiparketti on puuvalmis eli se hiotaan, kitataan ja pintakäsitellään paikan päällä asennuksen jälkeen. Mosaiikkiparketin alle asennetaan yleensä 2mm paksu askeläänikorkki etenkin jos vanhan mosaiikin alta sellainen jo löytyy. Saat valikoimastamme kaikki tarvittavat oheistuotteet.

Mikäli olet kiinnostunut asennuspalvelusta, ota yhteyttä!

72,00 

70 varastossa (voidaan jälkitoimittaa)

Mosaiikkiparketti on valmistettu verkkoon liimaamalla vierekkäisiä "kapuloita" tai "sormia", jotka yleensä ladotaan ruutukuvioon. Tavallisesti 120mm ruutukoossa on viisi vierekkäistä "sormea". Asennuslevyssä on kumpaankin suuntaan neljä ruutua, yhteensä 48cm x 48cm.
Tuote on asennusverkossa ja mosaiikkiparketin kanssa tarvitset myös parkettiliiman, liimalastan, parkettikitin ja pintakäsittelyaineet esim. Lakka. Askeläänieriste ei ole pakollinen.

myynti@parketti-kemppainen.com

Lisätiedot

Paino 6 kg (kilogramma)
Mitat 48 × 48 × 9 cm (senttimetri)